„Snažte se dělat věci nejlépe na světě a svět si vyšlape cestičku k vašim dveřím."

Tomáš Baťa

IVF Zlín – Nový EmbryoScope

Klinika reprodukční medicíny a gynekologie Zlín pořídila další, v pořadí již druhý EmbryoScope. Tento unikátní a nákladný přístroj spojuje do jednoho celku inkubátor, počítač, mikroskop a kamerový systém. Vytváří tak ideální prostředí pro růst embrya.

Díky vestavěným technologiím jsou embrya v EmbryoScopu (nebo také embryoskopu) kontinuálně monitorována a zaznamenávána speciální kamerou, aniž by bylo nutné s embryi jakkoliv manipulovat. Kamerový systém umožňuje snímat na kvalitní obrazový záznam celý vývoj embrya. Díky tomuto přístroji mohou embryologové snadněji zjistit události, které probíhají během dělení embrya, a které by zůstaly ve standartním inkubátoru neodhaleny. K finálnímu embryotransferu tak mohou vybrat to nejkvalitnější embryo.

Z výsledků současných odborných studií vyplývá, že využití kontinuálního monitoringu zvyšuje úspěšnost léčby IVF, snižuje potratovost a dává tak léčenému páru vyšší naději otěhotnět a donosit dítě. Každý EmbryoScope umožňuje kontinuálně monitorovat 72 embryí, nyní jsme tuto kapacitu zdvojnásobili a můžeme současně vyšetřovat embrya 12 párů.

Druhý EmbryoScope tak umožňuje další zlepšení a zkvalitnění našich služeb pacientům, kterým se tak zvyšuje šance na úspěšné početí vlastního dítěte.